İlan Verme Kuralları

 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece araç / ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.
 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan araca / ürüne ait olmalıdır.
 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, km, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 4. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.
 5. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 6. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekraren girilemez. Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi şeklindeki ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir, sitede kullanıcıya ait bulunan tüm ilanlar, arama sonuç listelerinde en alt ve arka sıralarda gösterilebilir.
 7. Aynı marka ve modele ait farklı araçlar / ürünler için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.
 8. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.
 9. Platforma yapılan araç / ürün girişlerinde mutlaka mal sahibinin onayı alınmalıdır.
 10. Satılık veya kiralık araçlar / ürünler için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.
 11. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.
 12. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
 13. İlan tarihi 2 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.
 14. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.
 15. İlan verme aşamasında, ilana ait sonilanlar.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konu itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. sonilanlar.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik kararı alma ve bu değişiklikleri karar altına aldığı tarih itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.
 16. 13 Eylül 2018 tarihli "Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"da ve 6 Ekim 2018 tarihli “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ”de belirtilen sözleşme tiplerine dair kategorilerdeki ilanların fiyat bilgilerinin Türk Lirası olarak girilmesi gerekmektedir.