Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

İlan Açıklaması
Havalandırma tesisatı konforlu yaşamanın bir gereğidir. Split klimalar bizlere havalandırma yapmadan ısıtma ve soğutmayı sağladı. Fakat içeriye oksijen girmeden, içerideki kötü hava, havalandırma tesisatı ile dışarı atılmadan, konforun sağlanamayacağı tekrar anlaşıldı.

Havalandırma tesisatı sadece konforun bir gereği değildir. Endüstride havalandırma tesisatının önemi daha fazla anlaşılmaktadır. Bazı yerlerde sağlıklı bir ortam oluşturulması adına ısıtma ve soğutma olmasa bile havalandırma tesisatı (havalandırma sistemi) zorunlu olmaktadır. Bu konuda yasal zorlamalar da bulunmaktadır.

Havalandırma tesisatında mutlaka bir aspiratör kullanılır. Buna mekanik havalandırma denilir. Havalandırma sisteminde kullanılan aspiratörlerin çok değişik tipleri vardır. Aspiratörler normalde galvanizli sacdan imal edildiği halde, asit buharlarının yoğun olduğu durumlarda paslanmazdan hatta PP malzemeden imal edilir. Motorun üzerinden egzoz havası geçmesi istenmediğinde plug fanlar kullanlır. Yanma ve patlama riski bulunan yerlerde Exproof Fanlar kullanılır.

Havalandırma tesisatında havalandırma kanalları galvanizli, alüminyum, paslanmaz saçtan, tekstil malzemeden (kumaş kanal) ; yuvarlak, oval veya dörtgen kesitte imal edilirler. Havalandırma tesisatında kullanılan hava kanallarına gerekli durumlarda değişik boya türleri veya kaplamalar tatbik edilebilir.

Havalandırılan ortamın vakuma düşmemesi için egzoz edilen oranda ortama taze havanın ya mekanik olarak geri verilmesi ya da müsaade edilmesi gerekir. Bunun bir adım daha ötesi Isı geri kazanım ünitesi kullanmaktır. Bu cihazlar ile içeriden egzoz yapılırken, içeriye taze hava da sağlanmaktadır.

Mutfak havalandırması, kapalı otopark havalandırması, duman egzozu, sığınak havalandırması, endüstriyel havalandırma en çok kullanılan havalandırma sistemlerindendir.

Konum
Harita Verileri
Harita verileri ©2016 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2016 Google
Harita verileri ©2016 Google
Harita
Uydu
Toplam 86 kez görüntülendi

Alfa Klima
Üyelik Tarihi: 2018-04-07
Cep05322611425
İş02324250333
Üyeye E-posta Gönder